1) تابلو برق: ورودی های تابلو برق باید به صورت ایمن به دستگاه وصل شود.حدالمقدور از چاه ارت و محافظ جان استفاده شود.دستگاه ها دارای کلید حرارتی و کنترل بار می باشند که از سوختن دینام و فشار بروی ورودی برق جلوگیری می کند.کنترل فاز برای جلوگیری کردن ازاشتباه ورودی به دستگاه قرار دارد.

2) پمپ دستگاه:گریس کاری بهترین مراقبت از پمپ های این نمونه دستگاه است که در زمانی 7روزه باید انجام شود.

3) گیر بکس دستگاه:گیربکس دستگاه دارای کلاج بوده و در صورت گیر کردن قطعه به صورت هرز تابیده که این امر باعث جلوگیری از خرابی قطعه و صدمه به گیربکس و موتور بوده ،در صورت نیاز به فشار بیشتر 2مورد تعبیه شده که در صورت سفت نمودن استحلاک بیشتر و مقاومت بیشتری برای نگه داشتن سبد را دارا می باشد.

تعویض لنت گیر بکس معمولا بعد از 5 تا7 سال الزامی می باشد.

4) فیلتر دستگاه :کار جداسازی اولیه قطعاتی بالای 2میلی متر را دارا می باشد.معمولا فیلتر دستگاه را هرروز صبح قبل از شروع به کار باید تمیز کرده که امر جداسازی را بهتر انجام دهد.دسترسی به فیلتر  در تمام دستگاه ها بسیار راحت بوده.

5) عایق آب بندی:عایق های آب بندی تمامی دستگاه ها از نوع لاستیک حبابی می باشد که مقاومت خوبی نسبت به مواد و آب گرم را دارد.اگر به ظاهر دستگاه اهمیت می دهید حتما در دوره های ا ساله این نوع لاستیک باید تعویض شود که قیمت جزئی را دارامی باشد.

6) تمیز کاری دستگاه:در مطالب قبل توضیحاتی راجب دستگاه داده شده اما شستشوی دستگاه بعد از تعویض آب درزمان مناسب باید انجام گیرد معمولا دستگاه ها دارای 2 دریچه تخلیه می باشد و 1 شیر.شیر تخلیه کار اولیه تخلیه آب را دارا می باشد و بعد از آن دریچه دارای 4 پیچ می باشد که بعد از تخلیه اولیه باید باز شود و گل و لای کف دستگاه تمیز شود.دسترسی بسیار مناسب جهت تمیز کاری از خصوصیات دستگاه ها می باشد که این امر باعث شده که آبگیری مجدد دستگاه با حداقل کثیفی انجام گیرد.

7) کنترل فشار سنج دستگاه:دستگاه ها دارای فشار سنج بوده که بستگی به نوع دستگاه در درجه خاصی قرار می گیرد.فشار سنج ها کار کنترل و نازل پاشش را انجام می دهد. در صورت بالا رفتن فشار چک کردن سوراخ های نازل کاری الزامی است دقت به فشار سنج در استارت اولیه بهترین مراقبت از نازل ها و پمپ دستگاه می باشد.

8) کنترل آب دستگاه:آب دستگاه در دمای 70 تا 85 درجه قرار دارد.که کار تمیز کردن قطعه راحت تر انجام پذیر است که این کار باعث تبخیر آب شده و کم کردن آب کاری است اجتناب ناپذیر به همین صورت کنترل حجم آب کاری است الزامی که با اضافه کردن اب بدون هوا رفع می شود.

9) دودکش مناسب:دستگاه هایی که از سوخت گاز یا گازوئیل بهره مند هستند دارای خروجی گاز منوکسید کربن هستند که تهویه ای مناسب و لوله کشی برای خروج گاز از محل کار، مخصوصا در محیط های بسته کاریست الزامی.

10) گیرس کاری :دستگاه دارای 3 گیرس خود که یکی برای پمپ که توضیح داده شد یکی برای گردان و یکی برای گیربکس است.گیرس کاری پمپ در دوره های 7 روزه باید انجام گیرد که معمولا بین 1 دسته یا 2 دسته گیرس پمپ را احتیاج دارد. گردان وسط تمامی قطعات دستگاه در مرحله اولیه گیرس شده و گردان وسط معمولا در دوره های 6 ماهه احتیاج به گیرس کاری دارد.گیر بکس در دوره هایی 2ساله احتیاج به گیرس کاری دارد.

11)توازن وزن در داخل دستگاه:قرار گرفتن قطعه در داخل دستگاه به بهترین نحو این است که قطعات سنگین مخصوصا ماشین های سنگین در مرکز سبد وقطعات سبک تر در اطراف دستگاه قرار گیرد.

12) استفاده از پودر مناسب و مقدار پودر:استفاده از مواد شوینده متناسب با قطعه ،کار تمیز کردن را سرعت بخشیده همچنین مقدار مناسب بر حسب حجم مخزن دستگاه و رعایت مقدار مواد شوینده کار شستشو را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد.

معمولا استفاده از یک کیلو و پانصد گرم در هر 100لیتر باید انجام گیرد. توضیحات بیشتر در قسمت پودرشستشو داده شده.

Print Friendly, PDF & Email
برچسبی وجود ندارد

Related posts